PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-09-12
Sterowanie żaluzjami fasadowymi – manualne czy automatyczne?
Nowoczesny design, lekka i prosta budowa żaluzji fasadowych sprawiają, że są one produktami idealnie podkreślającymi estetykę budynku.

ANWIS Sp. z o.o.
ul. Smocza 16/18
87-800 Włocławek

tel. 54 412 88 15
fax 54 412 88 26
anwis@anwis.pl
www.anwis.pl

» więcej o firmie

Nowoczesny design, lekka i prosta budowa żaluzji fasadowych sprawiają, że są one produktami idealnie podkreślającymi estetykę budynku. Harmonijnie komponują się przede wszystkim z geometryczną, minimalistyczną bryłą obiektów, dodają również dekoracyjności również budynkom w tradycyjnym stylu. Za funkcjonowanie żaluzji fasadowych odpowiadają systemy sterowania. W przypadku rozwiązań oferowanych przez ANWIS mamy do wyboru sterowanie ręczne lub elektryczne.

Wysoka jakość materiałów z jakich wytwarzane są żaluzje fasadowe ANWIS, atrakcyjne wzornictwo oraz bogata kolorystyka lameli czynią produkty te ciekawym elementem zwieńczającym fasadę budynku. Intrygująco prezentują się w nowoczesnych budynkach z charakterystycznymi dla nich wielkogabarytowymi przeszkleniami. Nadadzą również niepowtarzalnego charakteru fasadzie domów wybudowanych w tradycyjnym stylu. Poza dekoracyjnością żaluzje fasadowe pełnią funkcje praktyczne: zaciemnienie zewnętrznych otworów okiennych i szklanych fasad i tym samym ochronę wnętrza budynku przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem. Dzięki możliwości komfortowego ustawienia lameli pod różnym kątem zapewniają kontrolę przenikania światła do pomieszczeń. Sterowanie żaluzjami fasadowymi odbywa się ręcznie, za pomocą umieszczonego wewnątrz pomieszczenia mechanizmu korbkowego, lub elektrycznie za pomocą przełącznika lub pilota.


Sterowanie zdalne żaluzjami fasadowymi

Sterowanie elektryczne zalecane jest szczególnie przy żaluzjach montowanych na dużych przeszkleniach. W tym przypadku głównym kryterium wyboru zdalnego sterowania jest ciężar żaluzji, który jest zdecydowanie większy w porównaniu z rozwiązaniem wykorzystanym do montażu w otworze okiennym o standardowych wymiarach. Automatykę docenią także ci wszyscy, dla których ważny jest komfort dla podążają z duchem nowoczesności oraz dbających o swój czas. Dostępne rozwiązania umożliwiają bowiem jednoczesne zarządzanie dwiema lub większą liczbą zainstalowanych żaluzji.

Sterowanie elektryczne odbywa się dzięki silnikowi umieszczonemu w środku rynny górnej. Cicha, bezawaryjna praca silników przekłada się na komfort użytkowania - żaluzje poruszają się łagodnie, a lamele ustawiają się perfekcyjnie pod wybranym przez użytkownika kątem. Napęd do sterowania elektrycznego można zastosować do wszystkich żaluzji fasadowych.


Dodatkowe wyposażenie w sterowniki oraz urządzenia automatyczne spowoduje, że zarządzanie żaluzjami stanie się jeszcze bardziej wygodne. Pilot do sterowania grupą przesłon sprawi, że będą one jednocześnie podnoszone i opuszczane, a lamele zostaną ustawione w określonej pozycji dzięki jednemu kliknięciu na pilocie. Programatory zapewnią sterowanie żaluzjami nawet wówczas, gdy użytkowników nie będzie w domu, a czujniki słoneczne będą zarządzać osłonami tak, aby wewnątrz domu zachowany został odpowiedni chłód latem i właściwe nasłonecznienie zimą. Sterowanie programowane w każdej chwili można wyłączyć i przejść na sterowanie manualne.

Sterowanie ręczne żaluzjami fasadowymi

W odróżnieniu od sterowania elektrycznego ręczne zarządzanie żaluzjami wymaga od użytkownika większego zaangażowania. W tym przypadku nie da się jednocześnie odsłonić lub przesłonić kilku żaluzji - każda z nich wymaga bezpośredniej obsługi. Wymaga także użycia siły - z tego też powodu nie jest polecane do stosowania w żaluzjach stanowiących zwieńczenie dużych przeszkleń. Rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku przesłon montowanych w oknach o standardowych wymiarach.


Za sterowanie ręczne odpowiada mechanizm korbkowy umieszczony wewnątrz pomieszczenia. W produkcji mechanizmów korbowych ANWIS wykorzystuje wysokiej jakości elementy




Firma ANWIS Polska Sp. z o.o., właściciel marki ANWIS, istnieje na rynku od 1979 r. i należy do czołówki europejskich producentów osłon okiennych oraz komponentów używanych do ich produkcji. Oferta firmy obejmuje kilkanaście grup produktowych przesłon okiennych w systemach wewnętrznych i zewnętrznych oraz szeroką gamę detali z tworzyw sztucznych.


źródło: Anwis